Dursun Özbek: Borç nasıl 10 kat arttı!- Gs Tv

Url

Galatasaray, Divan Toplantısı, eski ve yeni başkanların karşılıklı atışmasına sahne oldu. Toplantıda söz alan eski başkan Dursun Özbek, Galatasaray’ın önümüzdeki senelerde mali olarak büyük problemler yaşayacağını ifade ederek Mustafa Cengiz yönetimini hedef aldı. Özbek, “Bugün burada söz almamın en önemli sebeplerinden birisi, ileride hukuken, malen Galatasaray’ın zor duruma düşeceğine inanmamdır. İstedim ki değerli Galatasaraylılar, algılardan ve bilgi kirliliğinden uzak bir şekilde gerçekleri görsünler” diye konuştu. Riva-Florya projesinin Galatasaray’ın mali bağımsızlığı için çok önemli olduğunu söyleyen Özbek, “Riva-Florya projesi bugün neden olduğunu bilmediğimiz bir çıkmazın içindedir. Sözleşmenin esasında Florya’nın başka bir yere taşınması söz konusu…

BU PARAYLA NE YAPILDIĞI MEÇHUL
Süre kısıtlıdır ve hiçbir hareket yoktur. Paramız yok durumu anlaşılır değil… Rakiplerimizin 3-4 sefer daha büyük tesis yapma imkanı var da Galatasaray’ın neden yok? Burada azim ve niyet önemli. Galatasaray’ın istikbaldeki menfaatlerinin kaybolmasının eşiğindeyiz” dedi. KULÜBÜN borcunun 10 misline çıktığını iddia eden Dursun Özbek, şunları söyledi: 2016 yılında borç 55 milyon Türk Lirası’ydı. Bugüne geldik; 543 milyon Türk Lirası. Adama sorarlar, ’10 misli nasıl oldu?’ diye. Bu para ile ne yapıldığı konusu meçhul! Önümüzdeki senelerde bu borç 700- 800 milyon seviyelerine çıkacaktır. Bu görü denetimi yapan firmanındır.

ŞİRKETİM SORUŞTURMA GEÇİRİYOR
123 milyon TL faiz faturasının neden kesildiğini soran Özbek, “Neden sana iyilik yapan firmayı bu durumla karşı karşıya bırakıyorsun? Bu kesilen faturalar ancak kesilen bağışlarla kompanse edilir. Şimdi 1981 dönemi için kesilen faturalara kurumlar vergisi ödemek zorunda kaldık. Yakıştı mı şimdi bu? Sanki hiç elde edilmemiş bir gelirin kurumlar vergisiyle muhatap oluyoruz, ayrıca soruşturma da geçiriyoruz” ifadesini kullandı.

HACZİ YOLLAYAN BEN DEĞİLDİM
Kulübün kendisine olan borç için senetler verdiğini ancak ödeme yapılmadığını belirten Dursun Özbek şöyle devam etti: Almış olduğumuz senetlerden 5 milyon TL’lik olan bir kısmını, Ankara’daki otelimizin mal sahibine ciro ettirdik. Bu kişi kulübe haciz yollamak zorunda kaldı. Dursun Özbek’in kulüpten bir alacağı söz konusu değil, şirketin alacağı söz konusuydu.

Kaynak : https://www.fotomac.com.tr/galatasaray/2019/09/12/dursun-ozbek-borc-nasil-10-kat-artti

Etiketler: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

%d blogcu bunu beğendi: