Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz: Sinsilik yapmasınlar- Gs Tv

Url

Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, 3-2 kazandıkları tartışmalı Çaykur Rizespor maçıyla ilgili dün sürpriz bir basın toplantısı düzenledi. ‘Kollandıkları’ yönündeki iddialara sert tepki gösteren Cengiz, “Galatasaray’a karşı çok büyük bir algı yönetimi yapılıyor. Bu algı yönetimi Galatasaray’ın şanlı yürüyüşünü değersiz kılmak ve ötekileştirmek temelli… Belli mihraklar sevinmemizi istemiyor. Galatasaray en kötü durumlarında şampiyonluk yürüyüşünü bırakmadı. Bu yürüyüş şerefli, onurlu bir yürüyüştür, bundan sonra da devam edecektir. Biz asla hileye tenezzül etmeyiz” dedi.

BİZE DAHA ÇOK HATA YAPILDI
İsim vermeden Beşiktaş Başkanı Fikret Orman ve F.Bahçe Başkanı Ali Koç’a yüklenen Başkan Cengiz, “Bizi kimse kollamadı. Kollasalardı ben, teknik heyet ve futbolcular haftalarca ceza almazdık. Kitleleri birbirine düşürücü söylemlerden imtina edelim. Kendi kulübünün seçimi, kendi kulübünün maddi durumu için rakibinize saygısız, hadsiz cümleler kullanmayalım. Arka planda sinsilik yapmayalım. Mert ve açık olalım” diye konuştu. Yarışın çirkinleştirilmemesi gerektiğini de vurgulayarak, “Galatasaray aleyhine yapılan hatalar lehine yapılanların kat kat ve üstünde” ifadesini kullandı.

PROTOKOLDEKİLERİ KIŞKIRTTI
Başkan Cengiz, Rize’de yaşadıkları zor anları da anlattı: Rize halkı Türkiye’nin en centilmen seyircilerinden.. Rize tribünlerinden bize karşı hiçbir şey olmadı. Ama çok acı… Protokol tribününde benim hayatımda görmediğim olaylar oldu. Rize Başkanı, sırtını sahaya dönerek protokoldekileri kışkırttı. Zapt edilmez bir şekilde… İkinci başkanımın oğlu yumruk yemekten kurtulamadı. Ben o kişilerin Rize’ye neler yaptığını yakından biliyorum. Ama demek ki insan memleketinde peygamber olamıyor!”

GÜLÜMSEYEREK KAPATIYORUM!
Hakemler de insandır, hata yapabilir’ diye bildiri yayınlatan, diğer kulüpleri bunu yayınlaması için zorlayan kişilerin dönüp o bildiriyi okuması gerekiyor. Hakemler de insandır, hiçbir kulübe ayrıcalık tanınamaz. Doğru. * Bizim lehimize hata yapan 2 hakemi bitirdiler. Maç vermiyorlar. Ali Palabıyık’ı 2 hafta dinlendirdiler sonra maç verdiler. Hani Galatasaray kollanıyordu? İnadına yapıyorlar.
Şu an 3 takımın da şampiyonluk şansı var. Ben Beşiktaş da şampiyon olursa tebrik ederim. Yeter ki herkes birbirine saygılı olsun. * Biz şu anda her alanda lideriz. Sadece sportif anlamda değil. Mali anlamda da… UEFA kriterlerinde de… Ne mutlu bize…
Bizim lehimize hata yapan hakemi bitirdiler. Bizim aleyhimize hata yapan hakemi bir hafta sonra maça veriyorlar. İnat eder gibi! * Alttan genç hakemleri sahaya sürmemiz gerekiyor. İyi eğitim almalılar. Dışarıdan gelen mentörleri de kendimize benzetmemeliyiz. * Rizespor Kulübü maçın tekrarını istemiş. ‘Gülümseyerek’ basın toplantısını kapatıyoruz.

Kaynak : https://www.fotomac.com.tr/galatasaray/2019/05/15/galatasaray-baskani-mustafa-cengiz-sinsilik-yapmasinlar

Etiketler: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.