Mustafa Cengiz: 155 milyon euro harcadınız- Gs Tv

Url

Başkan Mustafa Cengiz, Dursun Özbek’in eleştirilerine yanıt verirken Riva ve Florya projelerinden beklenenlerin gerçekleşmediğini kaydetti. İki projeyle ilgili suçlamayı yanıtlayan Cengiz, “Hizmette süreklilik nedeniyle eski yönetimin yaptıklarını onaylamasak bile sürdürmek durumundayız. Florya’dan çıkıp Kemerburgaz’a geçmek için elimizden geleni yaptık. Eski yönetim acaba Kemerburgaz’ı Florya’ya karşı alırken bir gün gidip oraya baktı mı? 40 metre kot farkını bıraktık, orada maden ruhsatı olduğunu biliyor muydu” dedi.

FLORYA İÇİN YENİDEN GÖRÜŞÜYORUZ
Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, Florya’dan çıkmalarının mümkün olmadığını anlatarak, “Sayın Bakan ve Sayın Emlak Konut Genel Müdürü ile konuştuk. İki yıl içinde Florya’dan çıkmamız gerekiyordu ama biz çıkamıyoruz. Hukuksal süreç nedeniyle çıkamayız. ‘Para yok.’ diye bir ifade kullanmadım. Biz, ‘Çıkamıyoruz. Galatasaray’dan ekstra kuruş para çıkmayacak şekilde Florya’yı geliştirelim. Sadece Riva’yı revize edelim.’ dedik. Sözlü mutabakat sağladık. Divan toplantısı nedeniyle erteledik. Görüşmeler devam ediyor” diye konuştu.

SÖZ VERDİ; 5 MİLYON EURO’YU VERSİN
Cengiz, Dursun Özbek’in döneminde yapılan transferlerin yükünden bahsederek, “Stopaj hariç 155 milyon euro’luk 11 futbolcu transfer edildi. Bugün çektiğimiz mali sıkıntının en temelinde bu harcama var. Bu harcamayı biz hala bitiremedik” dedi. Duran otel inşaatıyla ilgili ise şunları söyledi: Otelin önünden geçerken ben de utanıyorum. ‘Buraya otel projesi yapacağım. İki yılda bitireceğim. Yılda 5 milyon dolar net gelir size taahhüt ediyorum.’ dedi. Aradan 4 yıl geçti. Yıllık 5 milyon dolarlık net geliri Sevgili Dursun Özbek’ten talep ediyorum.

HEM İCRA HEM HACİZ YOLLADI
Alacaklarına istinaden kulübe gelen hacizle ilgili eski başkan Dursun Özbek’e tepki gösteren Mustafa Cengiz, “Kendisinin ortağı olarak söylediği kişi aynı zamanda avukatı. Bize hem icra hem de haciz getirdi. Seçimi kaybettikten sonra Sportif AŞ’nin hisse senetlerine rehin koydu. Bunu bir şirketten alıp diğerine taşıdı. Bunlar belgeli. Görevden alınmış, görevden düşmüş bir yönetim yaptı. Yetmedi, Emlak Konut’tan alacağımız 20 milyon dolara da rehin koydu” şeklinde görüş belirtti.

Kaynak : https://www.fotomac.com.tr/galatasaray/2019/09/12/mustafa-cengiz-155-milyon-euro-harcadiniz

Etiketler: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.