Terim'in "Özbek" dansı!..- Gs Tv

Url

Ercan Güven'in Milliyet Gazetesi'ndeki yazısı şöyle;

Yer yerinden oynuyor “Tudor gitsin Terim gelsin” diye!.. Çünkü “emir” büyük yerden… “Sosyal Medya” öyle istiyor!
Bana bakmayın; ben ne önemserim sosyal medyayı ne de küçümserim… Ama pek çok insan, hatta deve dişi gibi meslektaşlarım için “her şey” olduğunu bilirim. Üreten, tüketen, emreden, cezalandıran, ödüllendiren, kayıtsız şartsız boyun eğilen, her şey… 
Hal böyle olunca… Sosyal medya işaret vermeden tuvalete gidemeyen “fikir önderleri” (artık nasıl “önderler” ise) bir yandan akıllı telefon sahiplerine şirin görünüp varlıklarını sürdürmek, bir yandan reytingi hamuduyla götürmek için programlar yapıyor, yazılar döşeniyor Terim’e tapınmak üzerine.  
Ben biliyorum, görüyorum; Terim bilmez mi?..
Peki niye tek kelime etmiyor?
Benzetmek gibi olmasın ama Fatih Terim’in bu sessiz bekleyişi, plan/projesi hazırlanmış 12 Eylül Darbesi’nin “memleket iyice dibe vursun” diye aylarca ertelendiğini hatırlatıyor bana!
O sırada politikacılar seçime gitse, Ege’deki atıl bir ordu kumandanlığından emekli olacak, tarihin çok farklı yazılması riskini göze alamayacaktı Evren…
Hadi biraz daha pozitif olalım…
Terim ortada “kurtarılması gereken bir Galatasaray olmadığını” düşünüyor diyelim.
Asıl o zaman Galatasaray Yönetimi’nin tepesinde “Demokles’in kılıcı” olmaktan vazgeçtiğini açıklaması gerekmez mi Terim’in.
Tamam; burası Türkiye…
Puan cetveline göre dördüncü Şenol Güneş “tartışılması bile söz konusu olamaz” kategorisindeyken, Aykut Kocaman üçüncü sıraya yükseldiğinde “meğer ne kadar haklıymış” madalyaları ile taltif edilirken; İgor Tudor’un ikinciliği “yeteneksizliğinin belgesi” olarak sürülebilir algı dünyamıza ve kabul görebilir.
Lakin her türlü futbol hesabının kompetanı Terim, öznesi olduğu Galatasaray’ın bekasına ilişkin bu konuda nasıl kulağının üzerine yatabilir?

Kaynak : http://www.fotospor.com/haber-terimin-ozbek-dansi-271992

Etiketler: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.